Kdo se bojí pirátského kandidáta?

Neznámý vandal zničil desítky předvolebních plakátů pirátského kandidáta do Senátu Roberta Veverky. Je to snaha o umlčení svobodomyslného kandidáta? Pro koho a proč se stal Veverka nepohodlným? 

„Reklamu nám zajišťuje Erflex, a.s., která má se společnostmi HMP a dalšími poskytovateli reklamních prostorů regulérní a platné smluvní vztahy,“ popsal podrobnosti outdoorové kampaně Veverkův volební manažer Jaroslav Němec. 

Reklamy nejsou umístěny na veřejném osvětlení, ale jde o sloupy trakčního vedení v celém volebním obvodě č. 27. Ty byly profesionálně zavěšovány od pátku 31. července. Již z neděle na pondělí jsme zaznamenali desítky vandaly poničených reklamních nosičů, kde pirátskému kandidátovi Robertu Veverkovi do Senátu neznámý vandal zalepil páskou ústa či oči.

Mají Piráti mlčet, nebo před něčím zavírat oči? 

„Nevím co tím chtěl někdo naznačit, ale faktem je, že tím vzniká značná škoda na reklamních nosičích. Nicméně jsem se rozhodl tyto kroky vnímat jako součást politické diskuze. V politice rozhodně nad ničím nehodlám přivírat ani jedno oko, ani nebudu držet ústa, jak by se asi někomu hodilo” komentuje poškozené nosiče Robert Veverka, kandidát Pirátů do Senátu.

Celková hodnota zakázky je 168.734,50 Kč vč. DPH za pronájem ploch, profesionální instalaci a deinstalaci nosičů. Výroba panelů stála celkem 89.213,30 Kč vč. DPH. Faktury za výrobu najdete již v pirátských systémech, faktury za plochy (každý časový blok se bude platit zvlášť) budou dodány okamžitě po jejich doručení.

Senátní volby 2020 se uskuteční 2. a 3. října 2020. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční 9. a 10. října 2020. Volební obvod číslo 27 zahrnuje městské části Praha 1Praha 2 / Nové Město – Vyšehrad – Praha 5  / Malá Strana – Praha 6 / Bubeneč – Hradčany – Sedlec – Střešovice – Praha 7Suchdol Troja.

Všechny odkazy k financování kampaně najdete na https://robertveverka.cz/financovani-kampane/