Koalice ODS, TOP 09 a ANO pokácela další strom v ulici Na Smetance v Praze 2

Dnešní ráno mě čekalo nemilé překvapení. V době, kdy je nutné bránit každý zdravý vzrostlý strom, byl uprostřed léta v Praze 2 pokácen poslední strom u ZŠ Na Smetance.

Nejenže koalice ODS, TOP 09 a ANO na Praze 2 postavila u základní školy předražené sportoviště, kde třeba jen triviální šatna stála jako rodinný dům, navíc naprosto zbytečně nechala vykácet i zdravé vzrostlé stromy. Stavbu prováděla společnost Aquasys ze Žďáru nad Sázavou, která se jako jediná přihlásila do výběrového řízení. Ta je pro ničení přírody jako stvořená, před třemi lety dostala půlmilionovou pokutu od České inspekce životního prostředí za nelegální kácení a navážení odpadu v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. 

Ačkoli stromy byly po okrajích pozemku a hřiště se dalo při troše snahy postavit i se zachováním většiny z 23 stromů, radnice dala přednost kácení a betonování. Loni zde byl například pokácen vzrostlý javor, který “vadil” pouze plotu. Nutno ještě připomenout, že na pozemku dříve fungovala komunitní zahrada. 

Tímto bezcitným kácením stromů koalice ODS, TOP 09 a ANO na Praze 2 nadále deklaruje nejen svůj negativní vztah k zeleni a stromům, ale i nezájem vyslyšet kritické hlasy občanů, které nebrání dětem ve sportovních aktivitách, ale hledají kompromis, který by zajistil jak důstojné sportoviště, tak i zachování tolik potřebné zeleně v centru města. 

Nejen proto, že se jmenuji Veverka a mám stromy rád, hodlám se v Senátu zabývat ochranou životního prostředí a chránit každý strom i kousek zeleně. Města nesmí být horkem sálající špinavé džungle z betonu a železa.

ps: Vliv Žďáru nad Sázavou v Praze nechceme! 😉