Objednal jsem u firmy reklamu a není mou povinností zjišťovat zda má platnou smlouvu s někým jiným

Na sloupech trakčního vedení byly instalovány v první srpnový týden standardní desky s kandidátem do Senátu, dle platných pravidel pro reklamu na sloupech. Reklamu zajišťovala Erflex, a.s., která na svých stránkách deklaruje, že je „oprávněna využívat k reklamním a navigačním účelům veškeré sloupy ve vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy a. s.

„Objednal jsem u firmy reklamu a není mou povinností zjišťovat zda má platnou smlouvu s někým jiným,” komentuje situaci Robert Veverka, kandidát Pirátů do Senátu ve volebním obvodu číslo 27 a dodává, že „s tou samou společnosti podle registru smluv uzavřela letos v červnu smlouvu například městská společnost Technologie hlavního města Prahy.”

Registr smluv, smlouvy.gov.cz


Objednán byl pronájem ploch, profesionální instalace a deinstalace nosičů. Služby stejné společnosti využívali Piráti již v roce 2018, kdy ve vzájemné spokojenosti spolupracovali na pražské komunální kampani se stejným formátem na trakčních vedeních.


„Reklamní agentura Erflex si skutečně pronajala plochy pro politickou reklamní kampaň na trakčním vedení, kde Rencar Praha provozuje na základě platné smlouvy reklamní nosiče. Na základě komunikace s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a příslušnými radními hlavního města Prahy se rozhodla kampaň předčasně ukončit a plochy odstranit. S tímto rozhodnutím nemá Rencar Praha nic společného a na detaily se musíte ptát jich,“ Jiří Chvojka (Rencar) pro prazska.drbna.cz.

„Ano, je pravdou, že byla kampaň zrušena a odstraněna ze sloupů trakčního vedení, a to po obrovském politickém nátlaku na dopravní podnik ze strany zástupců Praha sobě.“ Petr Horský (Erflex) pro prazska.drbna.cz.


„Dát o sobě vědět přes plakát je stejně jen první část. Nepolevuji v prezentaci našeho pirátského programu, mezi jehož body patří i férové podnikatelské prostředí,” dodává Robert Veverka, kandidát Pirátů do Senátu ve volebním  obvodu číslo 27.

Senátní volby 2020 se uskuteční 2. a 3. října 2020. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční 9. a 10. října 2020. Volební obvod číslo 27 zahrnuje městské části Praha 1Praha 2 / Nové Město – Vyšehrad – Praha 5  / Malá Strana – Praha 6 / Bubeneč – Hradčany – Sedlec – Střešovice – Praha 7Suchdol Troja.

Všechny odkazy k financování kampaně najdete na robertveverka.cz/financovani-kampane/